SEYAHAT ENGELİ OLMAYAN BEYİNLER ARANIYOR !

SEYAHAT ENGELİ OLMAYAN BEYİNLER ARANIYOR

Kariyer yolculuğunda, havaalanları önemli duraklardır. Vaktinde yetişmişseniz alana, geç kalma stresiyle yüreğiniz çarpmıyorsa güm güm, check-in ile boarding arası önemli kararlar zamanıdır. Yeni fırsatlar yakalamak için plan yapabilir, ne zamandır kabullenemediğiniz bir hatanızı kendinize itiraf edebilir ve daha başarılı, daha mutlu bir gün için hazırlanabilirsiniz...
Bir dönemden bir döneme yolculuk yapma zamanıdır, ruhunuzun seyahat engeli yoksa tabi!

Seyahat engeli olanlar, bulundukları yerden ayrılamayanlardır. Eşi, ailesi, çocuğu, sorumlulukları dolayısıyla konumlarını korumak zorundadırlar hep, zannederler ki onlar yer değiştirirse dünyanın dengesi bozulur, öyle ağırdırlar... Aynı sorumlulukları taşıyan birçok kisiye bu sorumluluklar engel olmuyorken, onlara engel olur... Onların ağırlığından mıdır bu yoksa sorumlulukların onlara ağır gelmesinden midir bilinmez... Bir sebepten yer değiştirmezler, seyahat engelleri vardır ve seyahat gerektiren bazı görevlerde olamazlar.

Ya düşüncelerini seyahat ettiremeyenler hangi görevlerde olamaz dersiniz? Bilgelik, yaratıcılık, farklılık gerektiren hiç bir işte olamazlar, olmamalılar... Gezip görmeyen, yeni kültürler tanımayan, hep kendilerine dönük ruhlar ve akıllardan yeni bir şey çıkmıyor çünkü!
Seyahat engelli akılları, bedenlerine engel oluyor çoğu kez, koltuklarından kalkmak istemiyorlar... Başka akıllara, başkalarının hayallerine seyahat etmek istemiyorlar ki akılları bulanmasın, risk oluşmasın.
Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?
Çok çalışan mı ilerler çok aklı birleştiren mi?
Aynı yöntemlerle farklı bir sonuç üretememek mi kötüdür, aynı yöntemlerden kopamayacak, hiç yer değiştiremeyecek kadar seyahat engelli olmak mı?

Seyahat engeli olmayan özgür beyinler aranıyor, mümkünse iş hayatının her yerine!


Figen Zekier